Волосінь і шнури

Зібрати всі частини рибальського оснащення в єдине робоче вудлище вам допоможе такий непомітний, але водночас і незамінний компонент, як волосінь. Існує два основних типи рибальських лісок - монофільна волосінь, що складається з однієї нитки і плетений шнур, що складається з безлічі найтонших міцних ниток, сплетених воєдино.

Монофільна волосінь (надалі - просто волосінь), має наступні переваги перед плетеним шнуром (надалі - просто шнур):
  • Найменша вартість
  • Найменша видимість у воді
  • Найкраще ковзання в кільцях через менший коефіцієнт тертя

Порада: Якщо ви рибалка-початківець і плануєте купити волосінь рибальську недорого, то хорошим вибором буде волосінь - монофіл від яких-небудь відомих виробників, яка, незважаючи на дешевизну, має непогані споживчі якості.

Наприклад, дуже популярна волосінь Carp Line має високу міцність та відмінне поєднання пружності та еластичності. Вона чудово підходить для лову коропів у водоймах з мулистим дном.

Але все ж таки найбільшого поширення серед рибалок набули шнури плетінки, так як вони мають цілу низку переваг перед лісками:
  • Дуже низькою розтяжністю та підвищеною чутливістю до клювання
  • Набагато більшою міцністю
  • Більшою зносостійкістю

Здавалося б, що такого особливого в волосіні? До неї теж висувається велика кількість вимог. І вони досить жорсткі. Від її міцності та стійкості багато чого залежить. Досвідчені рибалки вже досить давно у всьому розібралися, самостійно чи за допомогою чиїхось порад. Початківцям варто допомогти з вибором.

Ліска повинна витримувати будь-які імпульсні навантаження. Оскільки риба не тягтиме безперервно. Вона постійно смикатиме і вилятиме в різні боки. У той самий час вона має бути занадто твердою. Якість волосіні для карпфішингу визначається декількома показниками, які залежать від того, яку технологію застосовували під час її виготовлення.

Широко поширеними серед рибалок з усього світу є волосіні з кевлару, нейлону, поліетилену, флюорокарбону, а також із дюрафлексу. У каталозі нашого онлайн магазину ліски та шнури різних моделей від всесвітньо відомих брендів. Завжди ми готові допомогти при виборі найбільш підходящої волосіні виходячи від способу лову.

Тому досвідченому рибалці купити шнур для риболовлі вигідніше, адже при правильній експлуатації він прослужить набагато довше, ніж волосінь. Особливою популярністю серед рибалок користуються шнури power pro, які виготовляються із міцного та високоякісного волокна. Вони мають підвищену зносостійкість, і в той же час м'якість та міцність на вузлах - дуже затребувані рибалками якості. Купити power pro досить просто, цей шнур випускається багатьма фірмами і продається в магазинах за доступною ціною.

На який параметр необхідно звертати увагу при виборі волосіні для фідера?
Так як у фідер є кормушка, то волосінь для нього, в першу чергу, повинна володіти високою міцністю. Також фахівці рекомендують використовувати волосіні, які мають маркування "Sinking"

Як правильно намотувати плетений шнур для фідера?
Намотування здійснюється з відступом у два міліметри від краю котушки. В іншому випадку, у шпулі будуть скидатися петлі під час закидання. І це неодмінно призведе до того, що снасть заплутається.

Чи відіграє якусь роль колір шнура?
Підбір кольору шнура – це особистий вибір кожного рибалки. Як правило, новачки використовують шнури яскравих кольорів, щоб було добре видно оснащення. Але не варто забувати, що риба реагує охочіше на наживку, коли плітка не помітна. Тут вам вибирати, що для вас краще: маскування або зручне виведення.

Чому так важливо правильно підібрати волосінь?
Від того, наскільки правильно підібрані волосіні, залежить не тільки ваш комфорт під час риболовлі, а й такі фактори: ефективність підсікання; можливість закидання на необхідну відстань; легкість виведення рибини; чутливість.